დააკავეს 5 ავტომობილის ქურდობაში ბრალდებული, მას 5 წლამდე პატიმრობა ემუქრება
task_01khjkpeg0er78h55p2bnv3yh2_1771224939_img_1
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის ვაკე-საბურთალოს მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ავტომობილების გაქურდვის ბრალდებით, წარსულში ნასამართლევი და ამჟამად პირობით მსჯავრის ქვეშ მყოფი, 1984 წელს დაბადებული ნ.ა.დააკავეს.
შსს-ს ცნობით, ბრალდებულმა სხვადასხვა დროს, ვაკე-საბურთალოს რაიონის ტერიტორიაზე 5 ავტომობილი გაქურდა და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა.
სამართალდამცველებმა ბრალდებულის საცხოვრებელ სახლში ჩატარებული ჩხრეკის შედეგად ქურდობისას მართლსაწინააღმდეგოდ მისაკუთრებული ნივთების ნაწილი
ნივთმტკიცების სახით ამოიღეს. გამოძიება სისხლის სამართლის კოდექსის 177-ე მუხლის მეორე ნაწილით
საილუსტრაციო ფოტო შექმნილია ხელოვნური ინტელექტის (AI-ის) მიერ და მასზე ნაჩვენები ადამიანი არარეალურია.
Previous: აშშ-სთან ურთიერთობის განახლება მოითხოვს დიალოგს, ურთიერთობებს ორივე მხრიდან, რათა დავინახოთ, თუ რა ინტერესებით მოქმედებს აშშ ჩვენს რეგიონში და რა შეიძლება იყოს ჩვენს ქვეყნებს შორის ურთიერთობის დღის წესრიგში
Next: იმისთვის, რომ გადაილახოს ეს „დიდი დეპრესია“ და სტაგნაცია, საჭიროა საზოგადოებაში დიალოგის კულტურის დაბრუნება, ოჯახის, როგორც ზეღირებულების, აღდგენა და მომავლისკენ ორიენტაცია