ემანუელ მაკრონი: ჩვენ ვალი გვაქვს უკრაინელების წინაშე, ისინი იბრძვიან ჩვენი ღირებულებებისთვის, თავისი სუვერენიტეტისა და ტერიტორიული მთლიანობისთვის
ემანუელ მაკრონი
ჩვენ უკრაინელი ხალხის წინაშე ვალი გვაქვს, რადგან იბრძვიან ჩვენი ღირებულებებისთვის, თავიანთი ტერიტორიებისთვის და სუვერენიტეტისთვის, – ამის შესახებ საფრანგეთის პრეზიდენტმა, ემანუელ მაკრონმა განაცხადა.
„ასევე მოლდოვას წინაშე, რადგან მათ ქვეყანაში არის დესტაბილიზაციის მცდელობა და ჩვენ გვიწევს რეაგირება იმავე გულუხვობით, როგორც უკრაინისადმი. გზა ევროკავშირისკენ იქნება გრძელი და მომთხოვნი. იქნება პირობები, რომლებიც უნდა დაკმაყოფილდეს, მზად ვიქნებით, დავეხმაროთ ნებისმიერ რეფორმებში პრეზიდენტ მიშელს. მან აღწერა დეტალური გზა დისკუსიებისა, რომელიც მიმდინარეობს დასავლეთ ბალკანეთის რეგიონთან.“, – განაცხადა მაკრონმა.
Previous: ბორელი: საქართველო უდავოდ ადგას ევროკავშირის გზას – ევროპული გზა საქართველოსთვის სრულყოფილად არის განსაზღვრული
Next: სალომე ზურაბიშვილი: ისტორიული დღეა, საქართველოს ევროპული პერსპექტივა აღიარებულია, მზად ვართ, ვიმუშაოთ შემართებით მომდევნო თვეებში, რათა მივაღწიოთ კანდიდატის სტატუსს