ბორელი: საქართველო უდავოდ ადგას ევროკავშირის გზას – ევროპული გზა საქართველოსთვის სრულყოფილად არის განსაზღვრული
საქართველო უდავოდ ადგას ევროკავშირის გზას, – განაცხადა საგარეო საქმეთა და უსაფრთხოების პოლიტიკის საკითხებში ევროკავშირის უმაღლესმა წარმომადგენელმა, ჟოზეფ ბორელმა.
„საქართველო უდავოდ ადგას ევროკავშირის გზას. დიახ, არსებობს პირობები. ეს არის დიდი წინ გადადგმული ნაბიჯი და ჩვენ იგი არასათანადოდ არ უნდა შევაფასოთ. ეს ასევე არის ნიშანი აღიარებისა და მკაფიო მხარდაჭერისა. ამჟამად ევროპული გზა საქართველოსთვის სრულყოფილად არის განსაზღვრული. იცით რა, როგორ და როდის უნდა გაკეთდეს. ახლა ერთად ვიმუშავებთ საერთო გზის ყოველ ნაბიჯზე საქართველოს მომავლის ევროკავშირში ასაშენებლად“, – აღნიშნა ჟოზეფ ბორელმა.
Previous: ევროკომისიის პრეზიდენტი: სამივე ქვეყანას, უკრაინას, მოლდოვასა და საქართველოს, საქმე აქვთ გასაკეთებელი ამ პროცესში შემდეგ ეტაპზე გადასვლამდე
Next: ემანუელ მაკრონი: ჩვენ ვალი გვაქვს უკრაინელების წინაშე, ისინი იბრძვიან ჩვენი ღირებულებებისთვის, თავისი სუვერენიტეტისა და ტერიტორიული მთლიანობისთვის