“ხელვაჩაურის წყალის” ტექნიკურმა ჯგუფმა, ხელვაჩაურის მუნიციპალიტეტის ტერიტორიაზე სხვადასხვა სახის სამუშაოები განახორციელა:
შპს “ხელვაჩაურის წყალის” ტექნიკურმა ჯგუფმა, ხელვაჩაურის მუნიციპალიტეტის ტერიტორიაზე სხვადასხვა სახის სამუშაოები განახორციელა:
სოფელ მახინჯაურში,ხელვაჩაურის N2 საბავშვო ბაღში, ახალსოფელში (ხოფჩოს სათაგე ნაგებობაზე), სოფელ თხილნარში და სოფელ კაპრეშუმში (ჭირნალას წყალსადენზე), დაზიანებული წყლის მილები აღადგინეს.
სოფელ აჭარის აღმართში – შეცვალა წყლის დაზიანებული ვინტილები.
სოფელ შუა კაპრეშუმში – შეცვალა დმ 80 მმ წყლის ურდული.
სოფელ კირნათში – განახორციელდა ლითონის წყლის მილის ადგილმონაცვლეობის სამუშაოები.
სოფელ მარადიდში – განახორციელდა წყლის შემკრები ავზის სახურავის საკეტების შეკეთება – შედუღების სამუშაოები.
სოფელ ახალსოფელში – ჩატარდა ხოფჩოს წყლის ავზის გაწმენდითი სამუშაოები.
სოფელ კაპრეშუმში – განახორციელდა დაზიანებულ წყალსადენ მილზე ჩამკეტი ურდულის ადგილმონაცვლეობისა და დაზიანებული მილის შეკეთება – შედუღების სამუშაოები.
სოფელ ფერიაში – დაზიანებულ წყალსადენ მილზე ჩატარდა 4 წერტილოვანი შეკეთება.
სოფელ კაპანდიბში – გამოიცვალა წყლის ტუმბო.
შპს “ხელავაჩაურის წყალის” მონიტორინგისა და ლაბორატორიის ჯგუფმა წყალსადენები შეამოწმა.
სამუშაოები ხელვაჩაურის მუნიციპალიტეტის ტერიტორიაზე, ფერიის, ახალშენი-ტაშხანასა და სამებას წყალსადენებზე განხორციელდა, წყალსადენების შემოწმება პერიოდულად ხორციელდება.
Previous: ხელვაჩაურის მუნიციპალიტეტის ადმინისტრაციულ ერთეულებში ინფრასტრუქტურული სამუშაოები აქტიურ რეჟიმში მიმდინარეობს
Next: ბანკიდან პირველივე სადეპუტატო ხელფასის ჩარიცხვის შესახებ SMS-მა მათი ეჭვები ნაწილობრივ გაფანტა – დავით ქართველიშვილი ოპოზიციაზე