“მეხუთე კოლონისგან ამ და უფრო მეტ სიბინძურესაც რომ ისმენს ქართული საზოგადოება, არავის გაუკვირდეს, ქუჩებში დოლარებით დასპონსორებული ნაც.არასამთავრობოების პროტესტის მხარდაჭერის ნაკლებობაა. ქართულ ელექტორატში ვგულისხმობ ნებისმიერი პოლიტიკური გემოვნების, მათ შორის “ნაციონალური მოძრაობის” მომხრეებს – წერს ანალიტიკოსი გია აბაშიძე. როგორც აბაშიძე აღნიშნავს, ფსევდოლიბერალებისგან კრიტიკა მიუღებელია, რადგან ისნი თავს ესხმიან იმას, რაზეც საუკუნეებია დგას საქართველო. დასავლურად რომ ვთქვათ, compromised assets/კომპრომეტირებული აქტივები.
ჩვენს ეკლესიასა და ღირებულებებზე ნეოტროცკისტულ გალაშქრებას მარგინალების გარდა, არავინ უჭერს მხარს.
მავანი იკითხავს – რა შუაშია ეს კანონპროექტი და ეკლესია? ვისაც ელემენტარული ანალიზის უნარი აქვს უნდა ხვდებოდეს, რომ ნებისმიერი თემის არგუმენტირებული თუ უარგუმენტო კრიტიკა ფსევდოლიბერალი აქტორებისგან მიუღებელია, რადგან ისინი თავს ესხმოდნენ და ესხმიან იმას, რაზეც საუკუნეებია დგას ჩვენი საქართველო. დასავლურად რომ ვთქვათ, compromised assets/კომპრომეტირებული აქტივები.“ – წერს აბაშიძე facebook – ზე.