საზოგადოებას და არავის, მათ შორის სააკაშვილის მეგობრებს, არ უჩნდებათ შეკითხვა, რომ სააკაშვილის სასჯელი არის თუ არა უსამართლო
ირაკლი ღარიბაშვილმა თქვა, რომ სიმართლესა და სამართლობას ალტერნატივა არა აქვს. სამართლიანობა ნიშნავს იმას, რომ სააკაშვილს აქვს სასჯელი მოსახდელი იმ დანაშაულებისთვის, რომელიც მან კონკრეტულად ჩაიდინა და მან ეს სასჯელი უნდა მოიხადოს, – ამის შესახებ „ქრონიკის“ ეთერში საპარლამენტო უმრავლესობის წევრმა, ირაკლი ჩიქოვანმა განაცხადა.
„სამართლიანობა და სიმართლე არის ის, რომ დღეს რასაც ჩვენ ვხედავთ, მათ შორის საერთაშორისო მედიით და ადგილობრივ დონეზე, სრული სპეკულაციაა და კოორდინირებული მოქმედება ძალიან ბევრი სხვადასხვა სუბიექტის, რომლებიც ცდილობენ ეს საკითხის მაქსიმალურას აქტუალური გახდეს. საზოგადოებას და არავის, მათ შორის სააკაშვილის მეგობრებს, არ უჩნდებათ შეკითხვა, რომ სააკაშვილის სასჯელი არის თუ არა უსამართლო – მისი სასჯელი სამართლიანია და მან ის უნდა მოიხადოს.
Previous: ირაკლი ღარიბაშვილმა და ჰელგა მარია შმიდმა სამხრეთ კავკასიის რეგიონში საქართველოს როლსა და ჩართულობაზე ისაუბრეს
Next: საგანგაშო ცნობები მოდის ბელგიიდან! ეს დადგენილება ჩვენი პასუხი უნდა იყოს იმ სპექტაკლზე, რასაც ევროპარლამენტი საქართველოს მიმართ დგამს