გია აბაშიძე: ხელისუფლებამ კი არ გადააყოლა ბიძინა ივანიშვილის ფულს ქვეყანა, არამედ ივანიშვილმა გადააყოლა ქვეყანას თავისი ფული.
სააკაშვილის რევანშისტები ხშირად უაზროდ აპელირებენ იმაზე, რომ “ქართულმა ოცნებამ” ქვეყანა ივანიშვილის ფინანსებს გადააყოლა. რეალურად, როგორც ადვოკატ ვიქტორ ყიფიანის ბოლო წერილიდან ირკვევა, ივანიშვილს, პოლიტიკური გარიგების სანაცვლოდ, 2 მილიარდ დოლარზე მეტს უბრუნებდნენ და მან ამ მაცდუნებელ გარიგებას ქვეყნის ინტერესების გამო ხელი არ მოაწერა- ამის შესახებ ანალიტიკოსი გია აბაშიძე სოციალურ ქსელში წერს.
მისი თქმით ამგვარ ძალიან ღირსეულ და პატრიოტულ ნაბიჯებს ვერასდროს გაიგებენ საქართველოს მოღალატე, მძარცველი პოლიტიკური ძალა და მისი მარიონეტები სხვადასხვა სფეროში.
„მიმტაცებელ Credit Suisse-ზე ფილოსოფოსმა ზაზა შათირიშვილმა მართებულად აღნიშნა – ხელისუფლებამ კი არ გადააყოლა ბიძინა ივანიშვილის ფულს ქვეყანა, არამედ ივანიშვილმა გადააყოლა ქვეყანას თავისი ფული.
საქართველოს ისტორიაში ერთ-ერთმა გამორჩეულმა მეცენატმა, ბიძინა ივანიშვილმა წლების განმავლობაში ყველაფერი იღონა, რომ შვეიცარიულ ბანკთან დავაში ჩვენი სახელმწიფოს ინტერესები არ დაზიანებულიყო.
სააკაშვილის რევანშისტები ხშირად უაზროდ აპელირებენ იმაზე, რომ “ქართულმა ოცნებამ” ქვეყანა ივანიშვილის ფინანსებს გადააყოლა. რეალურად, როგორც ადვოკატ ვიქტორ ყიფიანის ბოლო წერილიდან ირკვევა, ივანიშვილს, პოლიტიკური გარიგების სანაცვლოდ, 2 მილიარდ დოლარზე მეტს უბრუნებდნენ და მან ამ მაცდუნებელ გარიგებას ქვეყნის ინტერესების გამო ხელი არ მოაწერა.
თუმცა, ამგვარ ძალიან ღირსეულ და პატრიოტულ ნაბიჯებს ვერასდროს გაიგებენ საქართველოს მოღალატე, მძარცველი პოლიტიკური ძალა და მისი მარიონეტები სხვადასხვა სფეროში.|
დარწმუნებული ვარ, რომ ბიძინა ივანიშვილის სიმართლე უცხოეთის სასამართლოებშიც გაიმარჯვებს ყოველგვარი კულუარული ვაჭრობის გარეშე. დაბრუნებული თანხები საქართველოს სახელმწიფოს შემდგომ განვითარებას რომ მოხმარდება, ცნობილია. ცხადია, მოსალოდნელია, რომ ახალ სასარგებლო მეგაპროექტებზე გამოქვეყნდება “ნაცების” უბადრუკი, დროებითი სიყალბე. თუმცა, ამათ რას დააკლებენ ივანიშვილს, მაინც ვერ შეიგნეს ლუზერებმა.
ზაზა შათირიშვილი: გამოდის, რომ ხელისუფლებამ კი არ გადააყოლა ივანიშვილის ფულს ქვეყანა, არამედ ივანიშვილმა გადააყოლა ქვეყანას თავისი ფული“- წერს აბაშიძე.
Previous: მაკა ბოჭორიშვილი – ყოველთვის გვსურდა, მონაწილე ვყოფილიყავით პრაღის ფორმატის მსგავსი პროცესის, ეს არის საუკეთესო შესაძლებლობა საქართველოსთვის
Next: გიორგი ხელაშვილი პრაღის სამიტზე: შეხვედრები, სემინარები და ის განხილვები, რაშიც წამყვან როლს ასრულებდა საქართველოს პრემიერი, ძალიან კარგი მაჩვენებელია ჩვენი ქვეყნის პოლიტიკური წონის