EBRD ასევე უჭერს მხარს კაპიტალის ბაზრის ინსტრუმენტებს, რათა მრავალფეროვანი დაფინანსების წყაროები ჩამოყალიბდეს ქვეყნის შიგნით და გაიზარდოს გრძელვადიანი ლარის დაფინანსების ხელმისაწვდომობა
alkis1
ხელმისაწვდომობა ფინანსებზე ძალიან მაღალია ჩვენი პარტნიორი ბანკების მეშვეობით, სხვადასხვა გადაცემის ინსტრუმენტების გამოყენებით. – ამის შესახებ Business Insider Georgia-სთან ექსკლუზიურ ინტერვიუში კავკასიაში EBRD-ის რეგიონულურმა დირექტორმა, ალკის ვრეინიოს დრაკინოსიმ განაცხადა.
„ჩვენი ხანგრძლივი თანამშრომლობის ფარგლებში საქართველოს ზოგიერთ ბანკთან, ჩვენ საშუალება მოგვცით ათასობით ქართული მცირე და საშუალო ბიზნესისთვის ფინანსებზე წვდომის უზრუნველყოფის, რაც მომავალშიც გაგრძელდება. EBRD ასევე უჭერს მხარს კაპიტალის ბაზრის ინსტრუმენტებს, რათა მრავალფეროვანი დაფინანსების წყაროები ჩამოყალიბდეს ქვეყნის შიგნით, გაზარდოს გრძელვადიანი ლარის დაფინანსების ხელმისაწვდომობა“, – აღნიშნა ალკის ვრეინიოს დრაკინოსმა.
Previous: შავი ზღვის წყალქვეშა კაბელი და მწვანე ენერგეტიკული დერეფნის ინიციატივა არამხოლოდ აძლიერებს ენერგეტიკულ უსაფრთხოებას, არამედ ახდენს რეგიონის პოზიციონირებას, როგორც ევროპისათვის სუფთა ენერგიის სტრატეგიული მიმწოდებლის – კავკასიაში EBRD – ის რეგიონული დირექტორი
Next: მშვიდობა უმთავრესია, მაგრამ ამის შემდეგ საარსებო პირობებია საჭირო და სწორედ ამიტომ, ფასების რეგულირება ნამდვილი საჩუქარია ხალხისთვის