ჭიათურის მერია პერფორმანსზე წარმოდგენილ რუკაზე და ატეხილ აჟიოტაჟზე განცხადებას ავრცელებს
ჭიათურის მუნიციპალიტეტის მერია საქართველოს ილუსტრირებულ რუკასთან დაკავშირებულ სპეკულაციებს გამოეხმაურა.
„გვსურს, გამოვეხმაუროთ კონკრეტული ადამიანების მხრიდან საქართველოს ილუსტრირებულ რუკასთან დაკავშირებულ ბინძურ სპეკულაციას, რომელიც სოციალურ ქსელში „ჭიათურობა 2025-ის“ ფარგლებში ახალგაზრდების მიერ წარმოდგენილმა პერფორმანსმა გამოიწვია.
ეს იყო სკოლის მოსწავლეების მიერ მომზადებული დადგმა, რომლის დასასრულს, ბავშვებმა გაამთლიანეს საქართველო.
თეატრალური დადგმა მიზნად ისახავდა საზოგადოებისთვის კიდევ ერთხელ იმის შეხსენებას, რომ დამოუკიდებლობისა და ტერიტორიული მთლიანობისთვის ბრძოლა მუდმივი პროცესია.
საქართველოს რუკამ საბოლოოდ სწორედ ისეთი სახე მიიღო, რომელსაც ფოტოზე ხედავთ. აღნიშნული ფოტო სკოლის მოსწავლეების დადგმის დასრულების შემდეგ არის გადაღებული“, – აღნიშნულია გავრცელებულ ინფორმაციაში.
ასევე, გამოქვეყნდა აღნიშნული პერფორმანსის ამსახველი ვიდო მასალა, სადაც ჩანს საქართველოს რუკის გამთლიანების ეპიზოდიც.
Previous: 1 ცალი დოროთე, 10 პარტიის და 3 ნაცური ტელევიზიის სტაფი, ენჯეოების 90%, ნაყიდი და გაკომპრილი აკაცუკები, ამას დამატებული, რუსთაველზე პირადი საქმეზე უბრალო გამვლელი და მაინც სულ 2000 კაცი! 3 კვირიანი მობილიზების შემდეგ, მეტი ვერ დაფიქსირდნენ