ცალკეული დასავლელი აქტორების ორკესტრირებულ შეტევას საქართველოზე გავუძლებთ, უარესები გადაგვიტანია სხვადასხვა მიმართულებიდან. სიფრთხილე და ყურადღებით ყოფნაა საჭირო, რომ არსებული მშვიდობა შევინარჩუნოთ
გია აბაშიძე
ექსპერტი გია აბაშიძე სოციალურ ქსელში ფილოსოფოს ზაზა შათირიშვილის წერილს ეხმიანება. როგორც აბაშიძე აღნიშნავს, ფილოსოფოს ზაზა შათირიშვილის მორიგ საინტერესო განცხადებაში კარგად არის ხაზგასმული საქართველოს ერთ-ერთი უმთავრესი პრიორიტეტი – “კარგად უნდა გავუფრთხილდეთ ჩვენი ქვეყნის სუვერენიტეტს, რათა ის მომავალი არ გავიზიაროთ, რომელიც, თუ პროცესები ასე გაგრძელდა, საუკუნეების მანძილზე ნაშენებ ევროპულ ეკონომიკას, სასამართლოს, მედიას და სხვა ევროპულ სისტემებს ელის”.
„ფილოსოფოს ზაზა შათირიშვილის მორიგ საინტერესო განცხადებაში კარგად არის ხაზგასმული საქართველოს ერთ-ერთი უმთავრესი პრიორიტეტი – “კარგად უნდა გავუფრთხილდეთ ჩვენი ქვეყნის სუვერენიტეტს, რათა ის მომავალი არ გავიზიაროთ, რომელიც, თუ პროცესები ასე გაგრძელდა, საუკუნეების მანძილზე ნაშენებ ევროპულ ეკონომიკას, სასამართლოს, მედიას და სხვა ევროპულ სისტემებს ელის”. ცალკეული დასავლელი აქტორების ორკესტრირებულ შეტევას საქართველოზე გავუძლებთ, უარესები გადაგვიტანია სხვადასხვა მიმართულებიდან. სიფრთხილე და ყურადღებით ყოფნაა საჭირო, რომ არსებული მშვიდობა შევინარჩუნოთ და განვითარების უფრო დინამიურ ეტაპებზე გადავიდეთ.“ – წერს აბაშიძე facebook – ზე.
Previous: „ბიძინა ივანიშვილის დასაშანტაჟებლად ევროპარლამენტი და შვეიცარიული ბანკი სინქრონულად მოქმედებდნენ“
Next: ქართული სახელმწიფოს, ხალხის მიზანია ამ სწორ პოლიტიკურ ხედვას დაურთოს მისივე ტრადიციები და ქრისტიანული ღირებულებები და გაწევრიანდეს ევროპულ ოჯახში