წლები გადის, ქართული საზოგადოება კი კვლავ გაოგნებული უყურებს სააკაშვილის ქართველი მეგობრებისა და უცხოელი მფარველების შეთანხმებულ ქმედებებს
მარშალ პრესი 29/12/2022
წლები გადის, ქართული საზოგადოება კი კვლავ გაოგნებული უყურებს სააკაშვილის ქართველი მეგობრებისა და უცხოელი მფარველების შეთანხმებულ ქმედებებს, რათა ამ საშინელი მკვლელობის საქმეზე მართლმსაჯულება არ აღსრულდეს, – ამის შესახებ პარლამენტის თავმჯდომარე შალვა პაპუაშვილი სოციალურ ქსელში წერს.
„სასამართლო გაოგნებულია იმ შეთანხმებული ქმედებებით, რომლებითაც ხელისუფლების სხვადასხვა შტო მოქმედებდა… რათა [სანდრო გირგვლიანის] ამ საშინელი მკვლელობის საქმეზე მართლმსაჯულება არ აღსრულებულიყო“, – ადამიანის უფლებათა ევროპული სასამართლო, 2011 წელი.
წლები გადის, ქართული საზოგადოება კი კვლავ გაოგნებული უყურებს სააკაშვილის ქართველი მეგობრებისა და უცხოელი მფარველების შეთანხმებულ ქმედებებს, რათა ამ საშინელი მკვლელობის საქმეზე მართლმსაჯულება არ აღსრულდეს“, – წერს შალვა პაპუაშვილი.
Previous: სოფელ ხიდისთავში ნოდარ დუმბაძის ახალრეაბიტილირებული სახლ-მუზეუმი გაიხსნა
Next: „ბიძინა ივანიშვილის დასაშანტაჟებლად ევროპარლამენტი და შვეიცარიული ბანკი სინქრონულად მოქმედებდნენ“